Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Tallinna linn ja MTA sõlmisid müügimaksu haldamise lepingu

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Täna sõlmisid Tallinna linnavalitsus ning maksu- ja tolliamet halduslepingu, millega amet võtab enda kanda müügimaksu kogumise tehnilise osa ning Tallinna linna kohustuseks jääb müügimaksu sisuline haldamine.


«Maksu- ja tolliamet mõtleb alati maksukohustuste täitmisega seotud koormusele, seetõttu pakkusimegi müügimaksu kogumiseks oma elektroonilisi süsteeme. Kuna olemasolevate süsteemide kohaldamine on oluliselt säästlikum ja maksumaksjatele on e-maksuametis deklaratsioonide esitamine tuttav, tähendab see neile väiksemat halduskoormust, kui uue süsteemi käivitamine kaasa tooks,» ütles MTA peadirektor Enriko Aav.

Maksu- ja tolliameti ülesandeks on lepingu kohaselt müügimaksu deklaratsioonide vastuvõtmine, arvutuskäigu kontrollimine ja vigadest teavitamine, esitamata maksudeklaratsioonide ning müügimaksu võlgade sissenõudmine ja laekunud müügimaksu ülekandmine linnale.

Tallinna linna ülesandeks on aga kogu sisuline maksuhaldamine, mis muu hulgas tähendab maksukohustuslaste nõustamist, deklaratsioonides esitatud andmete kontrolli ja müügimaksu määruse rikkujate karistamist ning vaidemenetluste läbiviimist.
 

MärksõnadmüügimaksMaksu- ja Tolliametlinnavalitsus
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Savisaar
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik