Nõmmel ründas jälle üks koer teist

Uwe Gnadenteich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Staffordshire bullterjer. Pildil olev koer ei ole looga seotud.
Staffordshire bullterjer. Pildil olev koer ei ole looga seotud. Foto: Õhtuleht

Möödunud nädalal ründas Nõmmel järjekordselt üks koer teist, intsident lõppes nõrgemale osapoolele suurte vigastustega.


«Varahommikul oma spitsiga jalutanud meesterahvas märkas kodumajast väljumas kahte 10 kuni 12 aastast tütarlast koos Staffordshire´i terjeriga kellel puudus jalutusrihm ja suukorv. Spitsi omanik võttis terjerit nähes koerakese sülle, kuid rünnet see ära ei hoidnud. Ründe käigus õnnestus bullterjeril pureda spitsi vasakut tagumist jalga,» teatas mupo pressiesindaja Meeli Hunt.
«Minu koera elu päästis ainult see, et ta oli minu mehe süles, kellel oli toorest jõudu, et bullterjer eemale tõrjuda. Suurema õnnetuse mehega hoidis ära asjaolu, et tal olid paksud nahkriided seljas,» ütles politseile avalduse kirjutanud loomaomanik mupole.

«Lõplikuks diagnoosiks pandi loomakliinikus vasakul tagajala pöialuu murd kolmest kohast. Lisaks on koeral probleem ka tagumise jala põlvega, mis põlvekoopast välja käib ning mis sellest edasi saab, see selgub alles kuu aja pärast, kui tagumiselt jalalt metallvardad välja võetakse,» lisas ta.

Tänaseks on omanikud loomakliiniku külastusele ja rohtudele kulutanud juba ligikaudu 400 eurot. «Kuna saksa spits on puhast tõugu paberitega koer, kes on ostetud 14 000 krooni eest, siis koera invaliidistumise korral lisandub sellele summale kindlasti ka moraalne kahju, mida täna kahjuks öelda veel ei oska,“ lisas koeraomanik. Murelikuks teeb teda aga rünnanud koera omanik, kes võttis teate rünnakust vastu ükskõikselt. Lubadus katta ründega seotud ravikulud on aga tänaseni jäänud vaid sõnadeks.

Sama bullterjeriga on väidetavalt probleeme olnud ka varem, kuid senised ründed on lõppenud suuremate pahandusteta, vaid ehmatuse ja hirmu tekitamisega.

Järjekordne juhtum peaks ühiskonnas tekitama diskussiooni – milline on koeraomaniku vastutus looma võtmisel ja selle koolitamisel? Mitmeski riigis eksisteerib näiteks «must» nimekiri, kuhu kantakse loomapidamise vastu rängalt eksinud omanikud, kellele tulevikus loomaomanikku õigust ei anta. Milline on õiglane karistus hoolimatutele omanikele? Küsimusi on mitmeid ja nende üle kutsub munitsipaalpolitsei ühiskonda meedias arutlema.

Praegu hoiab hoolimatu omaniku poolt koolitamata ja kasvatamata koer hirmuvalitsuse all tervet maja, kus elab ka mitmeid väikseid lapsi. Samalaadsed juhtumid on viimase aastaga kahjuks saanud liiga sagedasteks.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles