Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Pronkssõduri ümber kestavad talgud mitu päeva

A +A -Print
Uwe Gnadenteich
Filtri teel asuval Sõjaväekalmistul juhtis talguid aasta algul Notšnoi Dozorist välja astunud ja ühenduse Vmeste asutanud Larissa Neštšadimova.

Talgujuhi sõnul oli päeva jooksul töötegijaid palju ning talgud jätkuvad pühapäeval. «Juba varem võttis meiega ühendust üks mees, kes ütles, et ta toob talgutele kuni 30 inimest, aga et 1. mail nad ei saa tulla. Nii me töötame siin ka homme,» lausus ta.

Teiste seas tööd teinud poliitik Vladimir Lebedevi sõnul tegutsesid hommikupoolikul kalmistul ka sadakond koolilast, kes jõudsid enne keskpäevast tihedamat vihmahoogu suure hulga mahalangenud lehti kokku riisuda ja kottidesse toppida.

Abilisi oli Neštšadimova sõnul palju, kuid enamus neist ennast internetis talgutele kirja ei pannud. Samuti koristasid kalmistut Afganistani veteranid. Tänavu aprillis registreeritud ühendusse kuulub esialgu 15 inimest, kuid toetajaid ja mõttekaaslasi olevat ühingul rohkem.

«Meie organisatsioon on alles noor ja liikmeid on veel vähe. Aga kõige huvitavam on see, et meie ridades on ka kaks Eesti tüdrukut, kes tänagi koos meiega siin töötasid,» rääkis Nestšadimova. «Kui ma küsisin, miks nad liikmeks tahavad astuda, siis nad lihtsalt ütlesid, et see on tore ja huvitav,» lisas ta.

Eile käisid pronkssõduri ümbruses lehti riisumas Venmaa saatkonna töötajad eesotsas Venemaa suursaadiku Nikolai Uspenskiga.

Märksõnadpronkssõdurvmestetalgud
Samal teemal
1. september
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik