Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Analüüsid näitavad Tallinna joogivee vastavust nõuetele

A +A -Print
Mirjam Mäekivi
Ülemiste järv, mille jääle eile hommikul hädamaandus kaubalennuk, on ühtlasi tallinlaste joogiveeallikas. ASi Tallinna Vesi kinnitusel vastab tänahommikuse seisuga Tallinna ühisveevärki suunatav joogivesi endiselt kõikidele kvaliteedinõuetele ning toorvee analüüsides halvenemist ega viiteid õliühenditele ei esine.

Veetootmine Ülemiste veepuhastusjaamas jätkub tavapärasel viisil ning puhta joogivee lõppemine tallinlasi ei ähvarda, teatas ettevõtte pressiesindaja.

Päästeameti edastatud hinnangul on reostusoht sündmuskohal minimaalne, sest keskkonnaga on kokku puutunud vähem kui tonn lennukikütust. Osaliselt on kütus juba aurustunud, osaliselt kogunenud absorbentpoomidesse ja osaliselt lumega segunenud.

AS Tallinna Vesi on tihendanud järvest veepuhastusjaama suunatava toorvee jälgimist ning võimaliku õlireostuse märke sissevõtukanalites ei ole esinenud.

Pressiesindaja kinnitusel vesi veepuhastusjaama poole niipea ei liigu, kuna järv on jäätunud.

Eile õhtul pumbati lennuki kütusepaakidest välja kaks tonni kütust ning alustati lennukivraki väljatõmbamist. Sündmuskohale on paigutatud reostustõrjevahendid ning eraldi absorbentpoomid on täiendava ohutuse tagamiseks paigutatud ka sissevõtukanalite juurde.

Märksõnadlennukülemistevesi
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik