Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Ligi jäi linnahalli laenu osas eitavale seisukohale!

Savisaar: linnahall pole riigi jaoks prioriteetne

A +A -Print
Kadri Ratt
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja rahandusminister Jürgen Ligi arutasid täna Tallinna linnahalli võimalikku rahastamisplaani, kus riik ja linn oleksid USA suurinvestorile garantii andjaiks.

Savisaare sõnul esitasid mõlemad pooled omad seisukohad ning lepiti kokku selles, et linn esitab rahandusministeeriumile memo investeeringu äriplaani kohta ning et 22. märtsil toimub linnahallis ühiskohtumine koos USA investorite, USA saatkonna ja rahandusministeeriumi esindajate vahel, vahendas Raepress.

Kuigi pooled olid ühel meelel selles, et tegu on riiklikult tähtsa objektiga, jõudis Savisaar järeldusele, et linnahall ei ole riigi jaoks hetkel prioriteetne. Savisaare sõnul oleks linnahalli näol tegemist polüfunktsionaalse keskusega, kus oleks oma koht nii kultuuril, konverentsiturismil kui ka meelelahutusel.

Projekti olemus on Savisaare kinnitusel see, et laenu ei võta ei riik ega linn, vaid USA eraettevõte. Sarnaseid investeeringuid on tema sõnul varem kasutanud näiteks Iisrael ja Horvaatia.

Investeeringute sellises soodustamises leppisid Eesti riik ja USA valitsus kokku juba 1991. aastal, mil Savisaar, kes oli toonane Eesti peaminister, ja USA asepresident Dan Quayle sõlmisid investeeringute soodustamise lepingu. «Kahjuks pole senini suudetud kasutada nimetatud lepinguga avanevaid võimalusi, » avaldas Savisaar nördimust.

Märksõnadsavisaarlinnahall
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik