Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Lisatud Reporter.ee video!

Piltuudis: tööotsijate järjekord lookles silmapiiri taha

A +A -Print
Täna Tallinnas lauluväljaku ruumides korraldatud tööbörs meelitas kohale hinnanguliselt kuni 5000 tööotsijat, nii et enne börsi avamist lookles sissepääsu ootavatest inimestest järjekord lauluväljaku hoonest Oru väravani.


Veidi enne kella 12 hakati inimesi jaokaupa siseruumidesse laskma ning ukse ees läks lahti kõva tunglemine. Tööbörsile minejate seas oli nii noori kui vanemaid inimesi, rohkem torkas silma vene keelt rääkivaid tööotsijaid.

Osa tööotsijaid oli lauluväljaku ukse taga koha sisse võtnud juba kella üheksa paiku hommikul, et esimestena sisse pääseda.

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul ei osanud ta ette näha sellist rahvamassi. Ta lisas , et kohaletulnud andsid hea läbilõike Tallinna töötutest - kohal oli eestlasi ja venelasi, noori ja vanu, põhi- ja kõrgharidusega inimesi.

Teniste mainis, et kui majanduskasvu ajal on töötud põhiliselt pärit riskigruppidest, siis nüüd oli lauluväljakule tulnud ka palju kõrgharidusega inimesi.

Tallinna linna korraldataval tööbörsil tutvustatakse ja pakutakse täna ligi 400 sotsiaalset töökohta.

Teniste on varem öelnud, et linn laiendab sel aastal sotsiaalsete töökohtade ringi ning lisaks reisisaatjate ja koristajate kohtadele luuakse uusi sotsiaalseid töökohti sotsiaalhoolekande ja heakorra valdkonnas.

Hinnanguliselt pakub Tallinn tänavu 2500 töötutele rakendust erinevates valdkondades, neist 1500 sotsiaalsetel töökohtadel.

Linnaeelarves on tänavu sotsiaalsete töökohtade loomiseks ette nähtud ligikaudu 70 miljonit krooni.

Kui mitte varem, siis sügisel korraldab linnavalitsus kindlasti järgmise tööbörsi, sest selleks ajaks lõpevad ka praeguste reisisaatjate töölepingud. 

Märksõnadtööbörslauluväljak
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik