Vabaõhumuuseumi naabrusse tulevad väiksed korterelamud

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Vabaõhumuuseumis tüüpiline 30-ndate koduaed.
Eesti Vabaõhumuuseumis tüüpiline 30-ndate koduaed. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Tallinna linnavalitsus algatab 18. septembril toimuval istungil Vabaõhumuuseumi tee 20 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise.

Planeeritav maa-ala asub Vabaõhumuuseumi tee ja mere vahelisel alal. Detailplaneeringuga soovitakse luua võimalus ehitada 3,34 ha suurusele maa-alale kuni kaheksa maksimaalselt 3 maapealse korrusega korterelamut. Ühtlasi soovitakse detailplaneeringuga muuta Vabaõhumuuseumi tee 20 kinnistu sihtotstarve tootmis- ja maatulundusmaast elamumaaks.

Ala hoonestamiseks on valitud väiksed, kuni kuue korteriga korterelamud, mis loovad sujuva ülemineku naaberkrundil olevate suuremate korterelamute ning Vabaõhumuuseumi territooriumi vahel. Hoonete paigutusel on lähtutud eelkõige haljastuse säilitamise printsiibist. Kahe elamugrupi vahele, puudest vabale alale on planeeritud laste mänguväljak. Lisaks on planeeringualale ette nähtud võimalus ka suuremaks rekreatsioonialaks, mis asub krundi põhjapoolses osas.

Vabaõhumuuseumi tee 20 kinnistul kasvavad haljastuslikult väärtuslikud männid, kuused, kased, pärnad, elupuud, euroopa lehist ja siberi nulgu. Osa planeeritavast maa-alast jääb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse, vaatesektorisse vaateplatoolt Tiskre klindil kiirtega Kaarli kirikule ja Toompea põhjanõlvale. Maa-alale hoonestuse kavandamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus.

Planeeringuala piirneb lääne poolt kuni 4-korruseliste korterelamutega, põhja poolt merega, ida poolt Vabaõhumuuseumi territooriumiga ja lõuna poolt Vabaõhumuuseumi teega. Lähedal asub bussi nr 21 peatus, mis tagab ühenduse teiste linnaosadega.

Kuna naaberkrundil asuvad peamiselt korterelamud, mis on lamekatusega ning paiknevad põhja-lõuna suunaliselt, on ka käesolevas planeeringu eskiislahenduses kavandatud hooned põhja-lõuna suunaga ning lamekatusega. Korruselisuseks on valitud 3 korrust (sh katusekorrus), et kavandatavad hooned toetaksid planeeringualast läänes asuvate 4-korruseliste korterelamute ning Vabaõhumuuseumi territooriumile kavandatud hoonete vahelist ala.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles