Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Lisatud Reporter.ee video!

Linter nõuab täiendavat kompensatsiooni

A +A -Print
Liikumise Öine Vahtkond üks juhte Dmitri Linter kavatseb nõuda riigilt täiendavat kompensatsiooni oma põhjendamatu kinnipidamise pärast.

Linter esitas septembris rahandusministeeriumile taotluse, saamaks täiendavat kompensatsiooni riigilt seoses tema põhjendamatu kinnipidamisega aprillirahutuste korraldamise süüasja uurimise ajal, kirjutas venekeelne Postimees.ee.

Linter ja teised kohtualused mõisteti õigeks ning riik pidi Linterile maksma 204 põhjendamatult kinnipeetud päeva eest 171 360 krooni. Linteri kinnitusel sai ta raha kätte kuu aja jooksul, kuid sellest oli maha arvatud tulumaks.

Linteri hinnangul arvestati tulumaks summalt maha ebaseaduslikult, lisaks kinnitas ta, et suurem osa allesjäänud rahast kulus advokaaditasuks. Samuti kandis ta kinnipeetud aja tõttu muidki kahjusid, kuna tal tekkisid sel perioodil rahalised võlgnevused.

«Ilmselt tulevad uuel aastal uued kohtuasjad, kuna riik ei hüvita kinnipidamisest tulenevaid erinevaid kahjusummasid ning leiame, et see on ebaõiglane,» selgitas ta.

Linteri andmeil määrati kompensatsioon ka tema kaaskohtualustele Maksim Revale ja Mark Sirõkile.

Selle aasta 5. jaanuaril mõistis Harju maakohus Dmitri Linteri, Maksim Reva, Dimitri Klenski ja Mark Sirõki 2007. aasta aprillirahutuste korraldamise süüdistuses õigeks. 12. mail kinnitas Tallinna ringkonnakohus õigeksmõistva otsuse.

Märksõnadpronksöömaksim revakohtuasiDmitri Linteraprillirahutused
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik