Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Koos Parbusega läheb kohtu ette 15 inimest!

Prokuratuur süüdistab Parbust ligi miljoni krooni pistise võtmises

A +A -Print
Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi võttis endine Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunik ning praegune kesklinna valitsuse avalike suhete juht Ivo Parbus pistist nii raha kui kinkekaartide näol endale ja sihtasutuse Jüri Vilmsi Sihtkapital kasuks. Kokku sai Parbus pistisena vara üle 980 000 krooni.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse 15 isikut erinevates pistise võtmise ja andmisega seotud kuritegudes.

Parbust (50) süüdistatakse selles, et töötades Tallinna linnavalitsuse abilinnapea nõuniku ametikohal võttis ta ajavahemikul august 2007 kuni detsember 2008 korduvalt erinevatelt isikutelt pistist. Süüdistuse järgi toimus pistise võtmine detailplaneeringute ja ehitusprojektide üle järelevalve teostamise eest Tallinna linnaplaneerimise ametis.

Sama kriminaalasja raames on esitatud süüdistus ka Elmar Sepale (50) SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali juhatuse liikmena Ivo Parbuse korduvale pistise võtmisele kihutamises ja sellele kaasa aitamises.

Samas kuriteos on esitatud süüdistus ka SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile juriidilise isikuna. Nimelt võttis Parbus Sepa vahendusel ja viimase poolt esitatud nõudmise alusel Tallinna linnaplaneerimise ametis seisma jäänud problemaatiliste detailplaneeringute üle järelevalve teostamise eest raha SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile.

Pistise andmises on süüdistus esitatud Raivo Untile (48) ja juriidilise isikuna Tallinna Farmaatsiatehas AS-ile, Peeter Palusaarele (40) ja juriidilise isikuna Kaupmehe Arenduse OÜ-le, Toivo Susile (54) ja juriidilise isikuna TLS Invest OÜ-le, Tõnu Kortsule (35) ja juriidiliste isikutena OÜ-le Woody, OÜ-le Metsailu, OÜ-le Constancia ja AS Merko Ehitusele. Samuti esitati süüdistus pistise andmises endisele Tallinna Kristiine linnaosavalitsuse ametnikule Aleksander Raidele (60).

Märksõnadpistise võtmineIvo Parbus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik