Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Savisaar pani linnaasutuste kulutustele aasta lõpuni veto

A +A -Print
Tallinna linnapea Edgar Savisaar keelas oma käskkirjaga kõigil linnaasutustel kuni aasta lõpuni ametnikele lisatasude ja preemiate maksmise, samuti välislähetused, ruumirendid, remondid ja bürootarvete ostmise.

Linna finantsdirektor Katrin Kendra ütles, et käskkirja eesmärk on allesjäänud eelarveraha säästlikumalt kasutada ja anda konkreetsed soovitused, milliseid kulutusi aasta lõpus enam ette ei võetaks.

Linnapea käskkiri «Kulude kokkuhoiust 2009. aasta novembris ja detsembris» lubab erandkorras preemiaid või lisatasusid maksta vaid eelnevalt linnavalitsusega konsulteerides.

Samuti lubab käskkiri linnaametnikke aasta lõpuni saata välislähetusse vaid erandkorras. Keelatud on ka kõik tasulised koolitused peale linnakantselei enda korraldatavate tsentraliseeritud koolituste.

Veto pani linnapea ka igasugusele ruumide rentimisele, remontimisele, põhivara ja bürootarvete ostmisele, samuti järgmisel aastal ostetavate kaupade ettemaksule, mis on eelnevalt linnavalitsusega kooskõlastamata. Perioodikast tohib iga asutus tellida vaid ühe üleriigilise päevalehe.

Kendra sõnul soovib linn, et osa rahast jääks järele, mitte ei kasutataks lõpuni ära. «Ei saa öelda, et linnas aasta lõppudel oleks kulude kasv olnud,» lausus Kendra. Küll aga on tema sõnul majanduskulude hüppelist kasvu aasta lõpus näha iga-aastaselt riigieelarve täitmisel.

«Ka meie vaatasime üle, et mitte lubada aasta lõpul tegevuskulusid põhjendamatult teha. Sellepärast arvasime, et on mõistlik, kui linn rakendab meetmeid, mis aitavad kaasa linnavahendite säästlikumale kasutamisele,» ütles ta.

Käsulaud veenmisest tõhusam

Linnas on kokku ligi 300 eri asutust, mistõttu pidas linnavalitsus veenmistaktikast lihtsamaks konkreetse käsulaua kehtestamist. «Kuna on selge, et linna tulubaas on kukkunud ja ka järgmisel aastal pole märkimisväärset paranemist loota, vaid pigem on sama raske. Siis et ei tekiks motivatsiooni, et kuna järgmisel aastal on sama raske, siis teeme sel aastal kõik kulutused täis,» põhjendas finantsdirektor.

Kendra rõhutas, et kõik ei ole keelatud. Täita tuleb kõik lepingulised kohustused ning ka paberi-pastaka ostmisele kätt ette ei panda, ent suurtele tellimustele küll. «Kui aasta jooksul ei ole selliseid asju ostetud, siis ei peaks nüüd tekkima võimalus vaadata, et ahaa, mul ju eelarve on veel ees, saan igasuguseid asju teha ja siis hakataks tellima uusi printereid või teisi asju, käima lähetustes või tegema üritusi.»

Tööjõukulude säästlikust kasutusest rääkis juba linnapea 27. aprillil välja antud käskkiri, mis lubas samuti tulemuspreemiaid maksta vaid selge põhjendusega ja linnavalitsuse liikmega kooskõlastatult. Tulemustasudeks ettenähtud kogusummat vähendati suvise lisaeelarvega.

«Me loodame tõepoolest, et see käskkiri aitab tagada, et linnaeelarve kulusid ei täideta 100-protsendiliselt,» sõnas Kendra. Kui suurt kokkuhoidu niimoodi tänavuks prognoositakse, selgub sel nädalal.

MärksõnadeelarveEdgar Savisaarkatrin kendra
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik