Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Argo Ideon: oblastist Kanadaks

A +A -Print
Argo Ideon

Nõukogude ajal oli Eestis tavaks kiruda omavahel Vene värki. Mõnikord öeldi halvustavalt «nagu Tambovi oblastis». Traditsioone jätkas president Lennart Meri, kes hüüatas pärast lindiskandaali 1995. aastal teatraalselt «Hakkame oblastiks!». Riigikontrolör Juhan Parts jälle võrdles 2002. aastal Eesti valitsemissüsteemi Kesk-Aafrikaga.

Tundub, nagu oleks Eesti võrdlusbaas vahepeal kõvasti paranenud, sest kunstiteadlane Mart Kalm taunis eilses Postimehes, et Tallinnas valminud ostukeskus Solaris meenutab talle «mõne Kanada provintsilinna lokaalset keskust».

Võimalik, et Kanadas leidubki mõni eriti halb näide. Ent siiski tundub ühe Tallinna uusehitise kõrvutus Põhja-Ameerika tasemega, justkui oleks Solarise rajajad järsku kuldmedali saanud. Kanada provintsilinnad on muide näiteks ka metropolid Toronto ja Montreal.

Tallinn asub aga ikka jätkuvalt Ida-Euroopas. Solaris ongi tüüpiline Ida-Euroopa tase, ning omas klassis sugugi mitte kõige hullem. Seda nii ehituslikult kui ka sisult, mis ühele euroliidu idaprovintside linnakesele omasel kombel on tulvil kesise valikuga kallivõitu butiike.

Märksõnadargo ideonoblastsolarisKanadaostukeskus
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Üritused Tallinnas
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik