Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Vilja Savisaare asendusliikmeks riigikogus saab Georg Pelisaar

A +A -Print
Uwe Gnadenteich
Euroopa Parlamenti valitud keskerakondlasest riigikogu liikme Vilja Savisaare asendusliikmeks parlamendis saab senine Tallinna linnakantselei meediajuht Georg Pelisaar.

Pelisaar sai võimaluse riigikokku minna seetõttu, et Haabersti linnaosavanem Viktor Vassiljev loobus Savisaare asendusliikme kohast

«Täna võib tõepoolest öelda, et jah, ma lähen riigikokku,» kinnitas Pelisaar Postimees.ee'le. Ta lisas, et esialgu polnud minek sugugi kindel, sest tema praegune töö meeldib talle tunduvalt rohkem kui riigikogulase oma.

Pelisaare sõnul on ta oma ametivahetust arutanud ka Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaarega. Enda võimalikku järglast Tallinna meediajuhi ametikohale ei osanud Pelisaar esialgu nimetada. Linnakantseleis koordineeris Pelisaar muuhulgas Tallinna telesaadete valmimist.

Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerinud Pelisaar sai viimastel riigikogu valimistel 1030 häält. Ta oli ka eelmise ja üle-eelmise riigikogu koosseisu liige. «Selles mõttes mul on kindlasti lihtsam kui võibolla mõnel teisel, kes seda ametit varem pidanud ei ole,» möönis Pelisaar.

«Ma mäletan vanast ajast, et riigikogu liikmel, kes varem selles ametis pole olnud, võtab kohanemine aega pool aastat kuni aasta. Mul on selles suhtes lihtsam, sest ma tunnen asja. Samas see ka raskendas otsustamist, sest praegu on riigikogu liikmel suhteliselt väike otsustamisõigus või -piir. President Ilves ütles üsna õigesti pärast viimaseid valimisi, et riigikogu on taandunud kummitempli seisusesse. Ma jagan seda arvamust, et viimaste aastatega on see tõesti nii läinud,» ütles Pelisaar.

Riigikogus lubas ta hakata tegelema eelkõige regionaalpoliitika küsimustega. «Nii näiteks vajab haiglate arengukava minu arvates muutmist. Nii Põlva kui ka Rapla haigla ei tohiks kaduda. Selles ei ole tegelikult kokkuhoidu, nii nagu ka paljude muude piirkondlike ametite kaotamises. Paraku pole seda piisavalt analüüsitud. Mõnede ametnike äraviimine tekitab kahju, mida on küll raske mõõta, aga see vajaks põhjalikumat analüüsi ja seda saaks teha just riigikogu tasemel,» arvas tulevane saadik.

MärksõnadsavisaarRiigikogupelisaarasendusliige
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik